A A- A+

 

 

bip

Akt oskarżenia przeciwko 7 oskarżonym o działanie przestępcze związane ze zdarzeniem polegającym na uprowadzeniu małoletniego dziecka.

 

Prokuratura Rejonowa w Radomiu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 7 oskarżonym o działanie przestępcze związane ze zdarzeniem polegającym na  uprowadzeniu  małoletniego dziecka z jednoczesnym pozbawieniem go wolności co zaistniało w dniu 24 listopada 2015r. w Radomiu.

Oskarżeni zostali:

  1. Sebastian N. któremu prokurator postawił zarzut, że w dniu 24 listopada 2015r. w Radomiu działając wspólnie i w porozumieniu z czterema innymi oskarżonymi, uprowadził małoletniego syna wbrew woli powołanej do opieki matki dziecka, jednocześnie pozbawiając go wolności do 4 grudnia 2015r..  Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
  2. Marcin J., Sławomir D. Karol K., Joanna N., zostali oskarżeni o współudział z Sebastianem N. w uprowadzeniu dziecka z jednoczesnym pozbawieniem go wolności w dniu 24 listopada 2015r. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
  3. Aleksandra S-Ś oraz Krzysztof B. zostali oskarżeni o to, że ułatwiali Sebastianowi N. pozbawienie wolności uprowadzonego dziecka poprzez udostępnienie lokalu gdzie było ono przetrzymywane, dostarczanie produktów żywnościowych, opiekę nad nim oraz udostępnienie środka transportu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nadto prokurator postawił Sebastianowi N. dodatkowo 4 zarzuty dotyczące znieważania czterech kuratorów sądowych podczas i  związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych Sms. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. Akt oskarżenia skierowany został do Sądy Rejonowego w Radomiu.

 

 

Data publikacji: 11 maja 2017

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2017

Osoba aktualizująca: Rafał Kot


Urlop Rzecznika Prasowego

Do dnia 07.08.2015r. Rzecznik prasowy – Małgorzata Chrabąszcz – Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu, przebywa na urlopie wypoczynkowym.

 

W tym okresie informacji o sprawach udzielać będą Prokuratorzy Rejonowi jednostek w których prowadzone są te sprawy, oraz prokurator Agnieszka Duszyk z Wydziału V Śledczego i prokurator Tomasz Radecki z Wydziału VI Śledczego Prokuratury Okręgowej w Radomiu w zakresie prowadzonych tam spraw.

Data publikacji: 6 lipca 2015

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2015

Osoba aktualizująca: Radosław Kiziński


Podejrzana o zabójstwo w areszcie

W dniu 20 września 2013r po godz. 23 w Grabowie pow. Zwoleń miało miejsce zabójstwo 54 letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jego mieszkaniu

 

 
26.09 2013r.
 
Podejrzana o zabójstwo w areszcie
 
W dniu 20 września 2013r po godz. 23 w Grabowie pow. Zwoleń miało miejsce zabójstwo 54 letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jego mieszkaniu, gdzie podczas wzajemnej awantury z Anną K. został ugodzony nożem kuchennym co spowodowało masywny krwotok wewnętrzny i natychmiastowy zgon. Podejrzana Anna K. została zatrzymana , przesłuchana w charakterze podejrzanej pod zarzutem zabójstwa. Na wniosek prokuratora Sąd aresztował ja na okres 3 miesięcy. Śledztwo trwa nadal.

Data publikacji: 26 września 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Akt oskarżenia w sprawie o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., Mariuszowi G .i Arturowi K o to, że w 2012r w Głuszynie gm. Klwów woj. mazowieckiego, nielegalnie uprawiali konopie indyjskie i wytworzyli znaczne ilości środków odurzających. Oskarżony został także Michał Ł , który wydzierżawił w/w oskarżonym swoją

Akt oskarżenia w sprawie o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających
 
19.06 2013r.
 
Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., Mariuszowi G .i Arturowi K o to, że w 2012r  w Głuszynie gm. Klwów  woj. mazowieckiego, nielegalnie uprawiali konopie indyjskie i wytworzyli znaczne ilości środków odurzających. Oskarżony został także  Michał Ł , który wydzierżawił w/w  oskarżonym swoją posesję wraz z tunelami przeznaczonymi do uprawy papryki w celu prowadzenia przez nich przestępczego procederu.. Z wytworzonej przez oskarżonych marihuany można było uzyskać ponad 15,5 tysiąca porcji o wadze 1 grama. W nielegalnym obrocie wartość tego środka wynosiłaby prawie 800 tysięcy złotych. Ponadto oskarżeni wytworzyli co najmniej 605 porcji żywicy konopi, której wartość w nielegalnym obrocie wynosiłaby ponad 30 tysięcy złotych. Niezależnie od tego funkcjonariusze Policji zabezpieczyli rosnące jeszcze w 8 tunelach rośliny konopi z których można byłoby wytworzyć co najmniej 62 kg marihuany. Przestępstwo wytwarzania znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.
Sprawa rozpatrywana będzie w Sądzie Okręgowym w Radomiu..
 
 
 
 
Rzecznik Prasowy
Małgorzata Chrabąszcz

Data publikacji: 19 czerwca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Akt oskarżenia o korupcję

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi Zbigniewowi B.o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów i ich rodzin

15.03 2013r.
 
Korupcja – akt oskarżenia
 
Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi B. oskarżonemu o działania korupcyjne w latach 2001 – 2006 kiedy to pełnił funkcję ordynatora jednego z oddziałów radomskiego szpitala, oraz przeciwko czterem przedstawicielom firm farmaceutycznych. Postawiono łącznie 30 zarzutów, wszystkie mają charakter korupcyjny. Prokurator oskarża lekarza o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów lub członków ich rodzin w zamian za np. przyspieszenie terminów zabiegów i lepszą opiekę lekarską w czasie pobytu w szpitalu, za zapewnienie udanej operacji i dalszej opieki medycznej, za udzielanie informacji o stanie zdrowia pacjentów. Prokurator oskarża Zbigniewa B .również o to, że będąc członkiem komisji przetargowej pomagał konkretnym firmom medycznym wygrywać przetargi na zakup różnego rodzaju medykamentów zamian za co żądał i otrzymywał w różnej formie korzyści np. .sponsorowanych wyjazdów do Australii, Wenecji, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Borneo. Niezależnie od wyjazdów otrzymywał   przelewem na rachunek bankowy pieniądze na podstawie fikcyjnych umów zlecenia bądź o dzieło. Łączna kwota przyjętych korzyści od pacjentów i przedstawicieli firm medycznych to 42 676zł. Tego rodzaju przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.. Przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa będą podlegały również korzyści majątkowe uzyskane przez oskarżonego w wyniku korupcyjnego procederu.
Przedstawiciele firm medycznych Gerard .W., Renata P., Anna W., Beata S. zostali oskarżeni o wręczanie Zbigniewowi B. korzyści majątkowych w zamian za podejmowanie przez niego działań na rzecz zakupu oraz stosowanie na oddziale którym kierował wskazanych przez te firmy leków. Za wręczanie korzyści majątkowych osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Data publikacji: 15 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Dyrektorka szkoły oskarżona o nadużycie władzy

Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zofii W.dyrektorce jednej ze szkół podstawowych

11.03 2013r.
 
Dyrektorka szkoły oskarżona o nadużycie władzy
 
Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zofii W. dyrektorce jednej ze szkół podstawowych.
Prokurator oskarża ją o nadużycie władzy pod postacią przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przekroczenie uprawnień polegać miało na tym, że oskarżona polecała prowadzenie zajęć lekcyjnych z uczniami klasy I, osobie zatrudnionej w charakterze pomocy nauczyciela, tj. pracownikowi niepedagogicznemu. Jednocześnie poświadczała nieprawdę w dokumentach potwierdzając w nich że osobiście przeprowadzała te zajęcia, wskazując je jako swoje godziny ponadwymiarowe. Z tego tytułu oskarżona otrzymała nienależne jej wynagrodzenie w łącznej kwocie 21 566,71 zł za okres od października 2011r do sierpnia 2012r.
Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Nienależne wynagrodzenie będzie podlegało zwrotowi.
.

Data publikacji: 11 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Zorganizowana grupa przestępcza przed sądem

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 osobom stanowiącym zorganizowaną grupę przestępczą mającą na celu popełnianie

04.03 2013r.
 
Zorganizowana grupa przestępcza przed sądem.
 
Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 osobom stanowiącym zorganizowaną grupę przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych polegających na paserstwie i nielegalnym obrocie wyrobami akcyzowymi tj. tytoniem, papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Grupa przestepcza zajmowała się nielegalnym wprowadzanie, na rynek radomski hurtowych ilości papierosów, krajanki tytoniowej – tytoniu oraz alkoholu etylowego tj. spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Grupę założył i zorganizował Sebastian D. w jej skład wchodzili członkowie jego rodziny, znajomi, ale też kierowcy, kurierzy grupy, magazynierzy, przechowujący wyroby akcyzowe na swoich posesjach a także dostawców, odbiorców i sprzedawców dalszym osobom. Grupa działała co najmniej od sierpnia 2008r nieprzerwanie do 22.06 2010r kiedy to zatrzymano głównych jej członków w tym założyciela grupy Sebastiana D. Dostawcami wyrobów akcyzowych dla zorganizowanej grupy przestępczej było kilku oskarżonych z terenu województwa lubelskiego i Śląskiego. Członkowie grupy zbyli swoim odbiorcom nie mniej niż 38 tysięcy kg tytoniu, 361,5 tys. Paczek papierosów i 39 tys. litrów spirytusu czym spowodowali narażenie na uszczuplenie należności celnych w kwocie 170 tysięcy. Złotych z tytułu przemyconych papierosów z obcą akcyzą, oraz podatku akcyzowego na kwotę 19 milionów złotych. Oskarżonemu Sebastianowi D. który uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, pozostałym od 3 miesięcy do lat 5. Sąd może też orzec karę grzywny i przepadek korzyści majątkowych osiągniętych z popełnionych przestępstw skarbowych. Rozprawa będzie toczyła się przed Sądem Okręgowym w Radomiu.

 

Data publikacji: 5 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw

04. 03 2013r. Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W okresie od 25 lutego do 1 marca 2012r w ramach akcji Pomocy Ofiarom Przestępstw do prokuratur okręgu radomskiego

 

04. 03 2013r..
 
Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw
 
W okresie od 25 lutego do 1 marca 2012r w ramach akcji Pomocy Ofiarom Przestępstw do prokuratur okręgu radomskiego zgłosiło się łącznie 43 interesantów w tym do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód -10, do PR Radom- Zachód -3, do PR w Kozienicach – 2, do PR w Lipsku -9, do PR w Grójcu – 6, do PR w Przysusze – 2, do PR w Zwoleniu – 0, do PR w Szydłowcu – 1, do Prokuratury Okręgowej – 10. Z ogólnej liczby 43 tylko 16 interesantów wyczerpało kryteria pokrzywdzonych przestępstwem ofiar. Problemy ich dotyczyły m.in. spraw rodzinnych związanych z przemocą w rodzinie , z nadużywaniem alkoholu,  oszustwami, groźbami karalnymi, naruszeniem tajemnicy korespondencji, podrobieniem podpisu na dokumencie.. Prokuratorzy informowali w tych przypadkach o możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie, o uprawnieniach jakie przysługują pokrzywdzonym, o skutkach prawnych takiego zawiadomienia, odpowiadali też na różne pytania związane z przedstawioną sprawą.. Z ustaleń wynika, że aż 27 osób zgłosiło się szukając porady w sprawach  nie mających nic wspólnego z prowadzoną akcją dla ofiar przestępstwa, sprawy te dotyczyły postępowań administracyjnych, cywilnych. W takich sytuacjach osoby te były  kierowane do organów właściwych dla tego typu spraw. W ubiegłym roku, w 2012, do prokuratur zgłosiło się łącznie 47 osób, z których 27 miało status ofiar przestępstwa..  

Data publikacji: 4 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Wniosek o areszt za zabójstwo brata

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu postawił Robertowi Z. zarzut zabójstwa brata Mariusza M. Do zdarzenia doszło w sobotę 08.09 2012r ok. godz.19 w Zwoleniu

 

10.09 2012r.
 
Wniosek o areszt za zabójstwo brata
 
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu  postawił Robertowi Z. zarzut zabójstwa brata Mariusza M. Do zdarzenia doszło w sobotę 08.09 2012r ok. godz.19 w Zwoleniu w mieszkaniu  zajmowanym przez obu braci. W tym czasie spożywali alkohol i doszło między nimi do kłótni w wyniku której Robert Z. ugodził swojego przyrodniego brata nożem w okolice obojczyka powodując krwotok wewnętrzny skutkujący zgonem. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert Z. przyznał się do zabójstwa i złożył wyjaśnienia. Jego badanie po zdarzeniu wykazało 1,6 mg/l { 3,2 promila } alkoholu w organizmie co wskazuje, że był on w stanie upojenia alkoholowego. Prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Roberta Z. pod zarzutem zabójstwa brata. Sąd rozpozna wniosek w dniu 11.09 2012r..
Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu.

Data publikacji: 10 września 2012

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Zmiana zarzutów w sprawie śmierci Macieja Mieśnika

W toku śledztwa prokurator zmienił zarzuty podejrzanym Piotrowi R. i Wojciechowi S. z pobicia ze skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu , na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Aktualnie zarzut brzmi tak, że w dniu 25 maja 2011r w Radomiu działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu Macieja Mieśnika w ten sposób, że Wojciech S. zadał mu kilkakrotnie uderzenia pięściami w głowę zaś Piotr. R. kopał go po ciele, czym narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń czaszkowo-mózgowych i klatki piersiowej co spowodowało jego zgon w dniu 29 kwietnia 2011r, który to skutek swojego działania obaj podejrzani powinni byli przewidzieć .Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie karne prowadzone jest w dalszym ciągu. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy i przebywają w Areszcie Śledczym.

Data publikacji: 30 marca 2012

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca: Administrator


Rzecznik prasowy – Małgorzata Chrabąszcz przebywa na urlopie wypoczynkowym.

Do dnia 26 lipca 2017 roku Rzecznik prasowy – Małgorzata Chrabąszcz – prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu, przebywa na urlopie wypoczynkowym. W tym okresie informacji o sprawach  będących w zainteresowaniu mediów udzielać będą Prokuratorzy Rejonowi jednostek w których prowadzone są te sprawy, oraz Naczelnicy Wydziałów I i II Prokuratury Okręgowej w Radomiu w zakresie spraw prowadzonych […]

więcej »


Sąd aresztował Macieja S. na 3 miesiące

Komunikat. Sąd Rejonowy w Radomiu uwzględnił wniosek prokuratora i aresztował Macieja S. pod zarzutem podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem na okres 3 miesięcy. Przeprowadzona sekcja zwłok kobiety wykazała na jej ciele łącznie 30 ran kłutych  w tym 6 na szyi, 20 w okolicach klatki piersiowej i 4 na plecach.  Na ciele dziecka ujawniono 2 rany […]

więcej »


Zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i wniosek o areszt

Komunikat.  Prokurator zakończył już przesłuchanie zatrzymanych mężczyzn w związku ze zgonem kobiety i dziecka w dniu 12 maja 2017 r. w Radomiu.  Maciej S. został przesłuchany pod zarzutami zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i jej dziecka. Prokurator wystąpi  jeszcze dziś do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sekcja zwłok przeprowadzona […]

więcej »


W związku z nagłym zgonem kobiety i jej dziecka, których ciała zostały ujawnione w mieszkaniu na osiedłu Gołębiów w Radomiu

  Komunikat. W związku z nagłym zgonem kobiety i jej dziecka , których ciała zostały ujawnione w mieszkaniu na osiedlu Gołębiów w Radomiu w dniu 12 maja 2017 r. w dalszym ciągu przeprowadzane są intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności i motywu tego czynu. Trwa zbieranie informacji, dowodów, ich zabezpieczanie i weryfikowanie oraz przesłuchiwani są […]

więcej »


W dniu 12 maja w mieszkaniu ujawniono ciała kobiety i dziecka. Zatrzymano dwóch mężczyzn do wyjaśnienia

Komunikat.  W dniu 12 maja 2017 roku w jednym z mieszkań w Radomiu ujawnione zostały ciała młodej kobiety i małego dziecka. Przeprowadzone  na miejscu przez prokuratora  z udziałem biegłego lekarza i funkcjonariuszy policji oględziny wskazują na udział w zdarzeniu osób trzecich. Przyczyna zgonu zostanie ustalona po przeprowadzeniu sekcji zwłok. W wyniku podjętych niezwłocznie działań przez […]

więcej »


Akt oskarżenia przeciwko 7 oskarżonym o działanie przestępcze związane ze zdarzeniem polegającym na uprowadzeniu małoletniego dziecka.

  Prokuratura Rejonowa w Radomiu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 7 oskarżonym o działanie przestępcze związane ze zdarzeniem polegającym na  uprowadzeniu  małoletniego dziecka z jednoczesnym pozbawieniem go wolności co zaistniało w dniu 24 listopada 2015r. w Radomiu. Oskarżeni zostali: Sebastian N. któremu prokurator postawił zarzut, że w dniu 24 listopada 2015r. w Radomiu działając […]

więcej »


Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z zasilaniem elektrycznym w Prokuraturach Rejonowych w Lipsku i Grójcu.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty informacja z otwarcia ofert Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia Ogłoszenie o zamówieniu – pobierz  SIWZ z załącznikami – pobierz 

więcej »


 KOMUNIKAT    Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi W. pod zarzutem, że w dniu 30 lipca 2016 roku w Radomiu uderzył ręką w głowę, będące pod jego opieką małoletnie, półtoraroczne dziecko , w wyniku czego  przewróciło się i uderzyło głową w podłogę,  czym spowodował u dziecka  obrażenia głowy stanowiące ciężki uszczerbek […]

więcej »


Piotr W. podejrzany o zabójstwo Danuty Wielochy

   KOMUNIKAT W dniu 6 kwietnia prokurator przesłuchał zatrzymanego Piotra W. pod zarzutem, że w dniu 11 grudnia 2016 r w Radomiu działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Danuty Wielocha zadał jej wielokrotnie uderzenia narzędziem tępym, twardym w tył głowy, powodując liczne rany tłuczono-miażdżone głowy z licznymi złamaniami kości czaszki, a następnie po obciążeniu ciała […]

więcej »


Tożsamość zaginionej Danuty Wielocha potwierdzone. Piotr W. zatrzymany w związku z tą sprawą.

Dnia 05.04 2017 r.    KOMUNIKAT  W toku prowadzonego śledztwa mającego związek z zaginięciem dniu 11 grudnia 2016r  Danuty Wielocha przeprowadzono badania genetyczne zwłok kobiety ujawnionych w rzece Pilica.  Wynik badań otrzymany w dniu 05.04 2017 r.  potwierdził ich tożsamość. Bez wątpienia jest to ciało   Danuty Wielocha. W dniu dzisiejszym zatrzymany został do wyjaśnienia Piotr W.  Czynności procesowe […]

więcej »


Wykonanie instalacji klimatyzacji wraz z zasilaniem elektrycznym w Prokuraturach Rejonowych w Lipsku i Grójcu

Ogłoszenie o zamówieniu – Pobierz SIWZ z załącznikami – Pobierz Pytania i odpowiedzi – Pobierz Protokół z otwarcia ofert – Pobierz Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania – Pobierz

więcej »


Rzecznik prasowy – Małgorzata Chrabąszcz przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Do dnia 31.03.2017r. Rzecznik prasowy – Małgorzata Chrabąszcz – Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu, przebywa na zwolnieniu lekarskim. W tym okresie informacji o sprawach udzielać będą Prokuratorzy Rejonowi jednostek w których prowadzone są te sprawy, oraz Naczelnicy Wydziałów I i II Prokuratury Okręgowej w Radomiu w zakresie spraw prowadzonych w ich wydziałach.  

więcej »


PLAN  ZAMÓWIEŃ  PUBLICZNYCH  NA  ROK 2017  (pobierz  PDF) 

więcej »


Komunikat

 Komunikat W dniu 23 lutego 2017r w godzinach wieczornych w Galerii Słonecznej w Radomiu został zatrzymany mężczyzna w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa naruszającego sferę wolności seksualnej i obyczajności. Zatrzymany Łukasz M. został przesłuchany pod zarzutem, że w dniach 22 i 23 lutego 2017r w Radomiu za pośrednictwem internetu złożył małoletniej poniżej 15 roku życia […]

więcej »


Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

K O M U N I K A T  W dniach od 20 lutego do 24 lutego 2017 roku w siedzibach wszystkich prokuratur okręgu radomskiego w godzinach urzędowania 7.30 – 15.30 bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem  i o przysługujących im uprawnieniach, udzielać będą telefonicznie  lub osobiście   dyżurujący  prokuratorzy i asystenci w ramach akcji „ TYGODNIA POMOCY […]

więcej »


Archiwum aktualności